drewno opałowe i kominkowe sochaczew

Zajmujemy się detaliczną i hurtową sprzedażą drewna kominkowego i opałowego wysokiej jakości oraz drewna opałowego w Sochaczewie i okolicach.

Nasze drewno to gwarant wysokiej kaloryczności i bezproblemowego rozpalenia kominka bądź pieca. Serdecznie zapraszamy! 

Drewno kominkowe Sochaczew

W kominku najlepiej palić drewnem liściastym twardych gatunków, trafnym wyborem będzie więc grab, jesion, buk, dąb, brzoza oraz akacja. Powodów jest kilka. Tego typu gatunki drzew mają wysoką wartość energetyczną, a co za tym idzie, dają sporo ciepła. To niejedyny powód – palą się dość wolno, a dzięki temu nie musimy wciąż pilnować paleniska i dokładać drewna, a użycie paliwa jest stosunkowo małe.

Oczywiście gatunki drzew różnią się od siebie i każdy z nich da nam inny efekt. Brzoza jest gwarancją wyjątkowego, pięknego zapachu, dąb daje sporo ciepła, a podczas jego spalania również wytwarza się wyjątkowy zapach, buk ma natomiast wysoką wartość energetyczną.

Wszystko więc zależy od naszych preferencji, warto jednak skupić się tylko na gatunkach drzew liściastych, drzewa iglaste nie są polecane do kominków.

Drzewo iglaste ma dużo więcej żywicy w porównaniu z drzewami liściastymi, żywica niestety strzela w kominku, a podczas jej spalania wytwarza się spora ilość sadzy, która następnie zanieczyszcza przewody kominkowe.

U nas otrzymasz wysokiej jakości drewno kominkowe pakowane na paletach z możliwości transportu bezpośrednio do domu. 

Drewno opałowe Sochaczew

Oczywiście drewnem nie palimy tylko w kominach, ale też w kotłach centralnego ogrzewania. Wybór gatunku drewna jest równie istotny, jak w przypadku kominków. Dla osób, które ogrzewają swój dom za pomocą kotła na drewno największe znaczenie ma wartość energetyczna i zazwyczaj szukają one gatunku drewna, które umożliwi wydajne i ekonomiczne ogrzewanie domu.

Posiadamy wysokiej jakości drewno opałowe, któe pozwoli szybko i sprawnie ocieplić wnętrze Twojego domu. Możliwość przywozu drewna opałowego pod dom, zdecydowanie poprawia komfort zamówienia opału w naszym składzie.