Skład węgla sochaczew

Zajmujemy się detaliczną i hurtową sprzedażą węgla największych polskich producentów w Sochaczewie i okolicach

W naszym składzie znajdą Państwo węgiel kamienny różnego typu jak: kostka, orzech, eko groszek. Jesteśmy renomowanym składem opału w Sochaczewie i dostarczamy węgiel bezpośrednio do Klientów.

Węgiel kostka Sochaczew

Węgiel kostka to opał przeznaczony do palenia w piecach żeliwnych i stalowych. Ma niską zawartość siarki, co znacznie ogranicza osadzanie się sadzy w kominie.

Kostkę można bez problemu mieszać z paliwami słabymi ( trociny, drewno, pelet, węgiel brunatny itp.).

Największą zaletą tego rodzaju węgla jest bardzo długi czas utrzymania temperatury i tlącego się żaru. Generuje on również bardzo wysokie temperatury. Jego wymiary to od 130mm do 200mm w jednej kostce.

Węgiel orzech Sochaczew

Orzech to paliwo wytwarzane z węgla kamiennego. Zaletą tego rodzaju węgla jest niska zawartość siarki, która ma wpływ na ilość zanieczyszczeń dostających się do atmosfery w trakcie spalania tego paliwa. Dodatkowo węgiel orzech pali się długo dając wysoką temperaturę.

Po spaleniu nie powoduje osadzania się sadzy w urządzeniach grzewczych, pozostawia jedynie niewielką ilość popiołu. Ma ciemny granitowy kolor. Jego wymiary to od 50mm nawet do 100 mm w jednej bryłce. Jest popularny i kaloryczny, co daje dobrą jakość w niskiej cenie.

Eko groszek Sochaczew

Popularne paliwo stałe, uzyskiwane w procesie mielenia węgla kamiennego, ewentualnie brunatnego. Typ węgla opałowego często stosowany w piecach z automatycznymi podajnikami, które świetnie sprawdzają się w miejscach, gdzie całodobowa obsługa kotła staje się uciążliwa lub wymagałaby zatrudnienia etatowego pracownika.

Do najważniejszych właściwości należą: wysoka kaloryczność, powyżej 24MJ/kg oraz niska zawartość związków siarki, poniżej jednego procenta. Rozmiar pojedynczej bryły mieści się w zakresie od 5mm do 25 mm. Warto wspomnieć o małej zawartości wody jak i związków niepalnych. Dzięki temu w efekcie spalania ekogroszek produkuje minimalną ilość popiołu a przekazywane do atmosfery trujące związki siarki mieszczą się w dopuszczalnych normach. Jest informacja niezwykle ważna szczególnie w czasach nieustannego zaostrzania przepisów dotyczących maksymalnej emisji siarki do atmosfery.

Ekogroszek to skondensowane ciepło, pozwalające zaoszczędzić czas i miejsce potrzebne do przechowywania oraz obróbki drewna. Kilka ton mieszczących się w małej piwnicy z powodzeniem jest w stanie zastąpić wiele metrów sześciennych nawet skrupulatnie ułożonych drewnianych klocków.